Seramik ve Çakıl Filtreler

SERAMİK VE ÇAKIL FİLTRELER

Çürütücüden veya biyogaz reaktöründen gelen biyogazın içerisinde su ve çeşitli partiküller vardır. Bu partiküllerin biyogaz hatlarındaki ekipmanlara zarar vermesini önlemek için filtrelenerek tutulması gerekmektedir.

 

ÇAKIL FİLTRE

 

Çakıl filtreler, biyogaz ile taşınan partiküllerin kaba bir şekilde  filtrelenmesi için kullanılır. Biyogaz çakıl filtre içinden geçirilirken sürüklenen çeşitli partiküller, köpük ve su çakıl filtrede tutulur. Firmamızın sunduğu çakıl filtreler değişik biyogaz debi ve basınçlarına göre farklı kapasitelerde tasarlanmıştır. Ürünlerimiz AISI 316 kalite paslanmaz çelikten üretilmiş olup içerisindeki çakılların boşaltılmadan temizlenebilmesi için özel bir sprey sistemi ile donatılmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

SERAMİK FİLTRE

 

Seramik filtreler, gözenek boyutu 150-200 µm’den küçük seramik kartuşlardan imal edilmiştir. Gözenek boyutunun küçük olmasından dolayı çok hassas bir filtreleme sağlarlar. Çoğunlukla CHP üniteleri ve türbinler gibi hassas sistemlerden önce kullanılır. Firmamızın sunduğu seramik filtreler çeşitli kapasitelere göre farklı boyutlarda tasarlanmıştır. Ürünlerimiz, yüksek filtreleme performansı ve düşük basınç kaybı gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Kullanılan filtre kartuşları oldukça yüksek kimyasal dayanımına sahiptir. Basınçlı su ile çok rahat bir şekilde temizlenebilir.