Köpük Tutucu ve Kondens Tutucular

KÖPÜK TUTUCU VE KONDENS TUTUCULAR.

Biyogazın oluşumu esnasında, çürütücüde köpürme meydana gelebilir. Ayrıca çıkan biyogazın içinde mutlaka su damlacıkları bulunmaktadır. Su damlacıları zamanla boru hatlarında yoğunlaşarak su birikintileri oluşturur. Reaktörde oluşan köpüğün biyogaz hatlarına ilerlemesi ve hatlardaki su birikintileri basınç kayıplarına ve hatlardaki diğer ekipmanların zarar görmesine neden olur.

 

KONDENS TUTUCU

Firmamızın değişik biyogaz debi ve basınçlarına göre tasarladığı kondes tutucuklar, biyogaz hatlarında taşınan su partiküllerinin tutulmasını sağlar ve diğer sistemlere ilerlemesini önler. Kondens tutucularımız flanş bağlantısı ile hatlara kolaylıkla bağlanabilir. Üretiminde 316 paslanmaz çelik kullanılır. Ürünlerimizin geniş kondensat  hazneleri olup manuel veya isteğe bağlı olarak otomatik kondensat tahliyesi bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

KÖPÜK TUTUCU

 Çürütücülerde oluşan köpüklerin biyogaz hatları boyunca diğer sistemlere ilerlemesini engeller. Çürütücü domesi üzerine monte edilen ve biyogaz boru hattına monte edilen olmak üzere iki çeşidi vardır. Köpük tutucunun alt kısmına yerleştirilmiş bir optik sensör ile oluşan köpük anlık olarak algılanır ve köpük tutucunun üzerindeki bir sprey sistemi ile köpüğe su püskürtülerek söndürülmesi sağlanır. Köpük tutucularımız paslanmaz çelikten değişik debi ve basınç değerlerine göre tasarlanmaktadır.