Biyogaz Yakma Bacaları

BİYOGAZ YAKMA BACALARI

Atık su arıtma tesisleri veya biyogaz tesislerinin işletilmesi sırasında oluşan gazın, kazanlarda veya elektrik motorlarında yakılamadığı durumlarda, güvenli bir şekilde tahliye edilmesi gerekmektedir. Biyogaz, içerdiği CH4, H2S, CO2 gibi bileşikler nedeni ile çevresel açıdan kirletici ve aynı zamanda patlama riski olan bir gazdır. Bu yüzden biyogazın tahliyesi güvenli bir şekilde yakılarak yapılır.

Firmamızın Türkiye distribütörlüğünü yaptığı gaz yakma bacaları otomatik kontrollü olup düşük gaz emisyonlarına sahiptir. Tesisinizden gelecek start/stop komutu ile devreye girerek ilgili vana ve ateşleme sistemlerini açarak otomatik olarak çalışmaya başlar. Alev, yanma bölmesindeki bir UV sensörü ile sürekli takip edilir. Bacanın standby veya çalışıyor komutu kendi panosundaki kontrol lambasından ve tesisinizi ana kontrol ekranından izlenebilir.

Gaz yakma bacalarımız standart olarak difüzyon yanma sistemli olarak üretilir. Talep edilmesi durumunda enjeksiyon yanma sistemli olarak da üretilebilir.  Yine talebe göre basınç kontrolü, pilot alev sistemi, elektrikli ısıtma sistemi, sıcaklık kontrolü gibi opsiyonel özellikler ilave edilebilir.

            

 

Difüzyon Yanma Sistemli Model             Enjeksiyon Yanma Sistemli Model

 

Genel Özellikler:

  •   Otomatik çalışmaktadır.
  •   ATEX uygunluğu vardır.
  •   Paslanmaz çelik ve yüksek nitelikte ekipmanlardan imal edilmiştir.
  •   Ateşleme sistemi elektriklidir.
  •   Alev UV sensörleri ile izlenebilmekte, ana kontrol ünitesine bilgi gönderilebilmektedir.
  •   ATEX serifikalı alev tutucu mevcuttur.
  •   PLC sistemine adapte edilebilir. Opsiyonel olarak basınç kontrol, sıcaklık kontrol, pilot alev sistemi …vb eklenebilir.