Biyogaz Depolama Sistemleri

ÇİFT MEMBRANLI BİYOGAZ DEPO TANKLARI (GAS HOLDER)

Biyogaz tesislerinden çıkan biyogazın depolanması için kullanılan sistemlerdir. İç içe geçmiş iki membran sisteminden oluşur. Biyogaz iç membranda depolanır. Dış membran yağmur, kar, rüzgar ve güneş ışığı gibi dış etkilerden iç membranı korur. İç ve Dış membran arasındaki boşluk, Atex sertifikalı bir hava fanı ile şişirilerek dış membranın sürekli sabit formda kalması sağlanır.

İç membran yapımında kullanılan malzeme, biyogazın etkilerine karşı yüksek dayanım ve yüksek sızdırmazlık gösterir. Dış membran malzemesi yağmur, kar, rüzgar gibiatmosferik koşullara ve güneş ışınlarından kaynaklanan UV ışınlarının olumsuz etkilerine karşı oldukça yüksek dayanım gösterecek şekilde seçilmiştir. Seçtiğimiz ürünler, başta Avrupa olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde uzun yıllardır sorunsuz olarak kullanılmakta olup kalitesini ispatlamış ürünlerdir.

 

Çift Membranlı Biyogaz depo tanklarımızın kullanım yerlerine göre iki çeşidi vardır.

1-     Harici Biyogaz Depo Tankları: Çoğunlukla atık su arıtma tesislerinde, çöp gazı toplama tesislerinde, biyogazın harici olarak depolanması gereken tesislerde kullanılır.

2-     Çürütücü (Digester) Üstü Biyogaz Depo Tankları: Çoğunlukla hayvan çiftliklerinin çürütücü reaktörlerinin üzerini kapatmak ve aynı zamanda çıkan biyogazı depolamak için kullanılır.

 

 Sistmin Genel Özellikleri;

·         Yüksek UV dayanımlı dış membran,

·         Yüksek Kimyasal dayanımlı iç mebran (Yüksek biyogaz dayanımı),

·         Yüksek kar ve rüzgar yükü dayanımı,

·         ATEX serifikalı hava fanı,

·         Yüksek ve düşük basınç valfi,

·         Seviye ölçümü,

·         Gözetleme camı,